KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Babiš kritizuje koalice, přitom sám o ně usiloval. Premiér se bojí lidí, proto mezi ně chodí s ochra
Zpět

Babiš kritizuje koalice, přitom sám o ně usiloval. Premiér se bojí lidí, proto mezi ně chodí s ochrankou, říká Jurečka

Přidáno 30. 9. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy

Bývalý ministr zemědělství v Sobotkově kabinetu nesouhlasí s názorem experta na reklamu Jakuba Hussara, který prohlásil, že koalice Spolu v předvolební marketingové kampani silně zaostává za svými konkurenty, a to hnutím ANO, SPD i Přísahy. „Dokonce bych řekl, že v osobním přístupu k voličům jsme na čele pelotonu, který vedeme. Na rozdíl od premiéra Andreje Babiše nechodíme na náměstí s ochrankou, mě, Petra Fialu i Markétu Pekarovou-Adamovou mohou lidé běžně potkat v ulicích, my se lidí nebojíme, umíme si s nimi popovídat a nebráníme se ani kritice. Faktem je, že my nevlastníme třicet procent mediálního prostoru v České republice, a tak nemůžeme být pořád na očích jako pan premiér," říká Jurečka. 

Premiér Andrej Babiš na předvolebních kampaních neustále tvrdí, že koalice jsou podvodem na voličích. Co si o jeho rétorice myslíte?
Osobně si pamatuji, jak v roce 2013 například v Královéhradeckém kraji kandidoval za sdružení a hnutí Východočeši a pokud mě paměť neklame, pak i v dalších krajích usiloval o podobné sloučení či spolupráci. Andrej Babiš je člověk, který vždy říká to, co se mu v danou chvíli právě hodí. Podívejme se do minulosti. Rozhodně ani čtyřkoalice (KDU-ČSL, Unie svobody, Demokratická unie a Občanské demokratická aliance - pozn. red.) či dvojkoalice (KDU-ČSL a US-DEU), které měly na přelomu tisíciletí fenomenální úspěch, nebyly žádným podvodem na voličích. Tehdy šlo o reakci na hnusnou opoziční smlouvu, proti níž se ostatní vymezovali. Jednalo se o protest.

Expert na reklamu i režisér Jakub Hussar se nedávno v rozhovoru pro CNN Prima News pozastavil nad tím, že obě koalice v marketingu výrazně zaostávají za svými konkurenty jako je hnutí ANO, SPD a Přísaha. Předpokládám, že s jeho hodnocením nebudete souhlasit...
Ano, predikujete dobře a vůbec si nemyslím, že bychom v této oblasti byli v něčem pozadu. Když se podíváme na naši kampaň koalice Spolu, tak nám vyjde, jak moc jsme vidět, nikdo nám nemůže upřít naši aktivitu v kontaktní kampani, skvěle si vedeme i v akci nazvané od dveří ke dveřím (door to door). Pak je je tedy jasné a logické, že s panem Hussarem nemohou souhlasit. Dokonce bych řekl, že v osobním přístupu k voličům jsme na čele pelotonu, který vedeme. Na rozdíl od premiéra Andreje Babiše nechodíme na náměstí s ochrankou, mě, Petra Fialu i Markétu Pekarovou-Adamovou mohou lidé běžně potkat v ulicích, my se lidí nebojíme, umíme si s nimi popovídat a nebráníme se ani kritice. Před nikým neutíkáme, jsme pro konstruktivní dialog. Zkrátka se neobáváme zpětné vazby. My máme totiž vůči veřejnosti čistý štít. Je ale faktem, že koalice Spolu nevlastní třicet procent mediálního prostoru v České republice, a tak nemůžeme být pořád na očích jako pan premiér.

Více zde. 

kategorie Z médií