KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Anna Hubáčková (za KDU-ČSL): Vyhlášení Křivoklátska národním parkem je logický krok
Zpět

Anna Hubáčková (za KDU-ČSL): Vyhlášení Křivoklátska národním parkem je logický krok

Přidáno 9. 8. 2022
Ilustrační foto
Rakovnický deník

Forma ochrany přírody v podobě chráněné krajinné oblasti nemůže stačit do nekonečna, říká šéfka rezortu životního prostředí Anna Hubáčková v rozhovoru pro Rakovnický deník. Podle ní je vyhlášení vybraného území Křivoklátska národním parkem dalším racionálním krokem. Starostové dotčených obcí volají po opětovném odsunutí zahájení procesu na únor, to ale není na stole.

„Naší snahou je umožnit nejcennějšímu srdci křivoklátské přírody pokoj od pil a dalších vlivů člověka a nechat ji, aby se rozvíjela bez nás, dát jí klid a svobodu. Kvůli obtížné dostupnosti ve strmých údolích si řada míst zachovala přirozený charakter. Na Křivoklátsku jsou mimořádné především lesy. Počítá se s tím, že v místech, kde je to potřeba, se o ně bude pečovat tak, aby se obnovila jejich přirozená prostorová i druhová struktura. Křivoklátsko vás dostane hlavně tím, že je to kus krásné přírody přímo v srdci republiky, to je evropský unikát," uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. 

„Na Křivoklátsku se vžila jedna zásadní mylná představa a to, že pokud ochrana přírody formou chráněné krajinné oblasti doposud stačila, tak bude stačit i nadále. V chráněné krajinné oblasti se hospodaří s respektem k doposud dochované přírodě. V národním parku jde pak především o obnovu přírody formou podpory přírodních procesů a její ochranu," doplnila Hubáčková.

Více zde.

kategorie Z médií