KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Anna Hubáčková (za KDU-ČSL): Chceme pomoci Ukrajině mapovat válečné škody na životním prostředí
Zpět

Anna Hubáčková (za KDU-ČSL): Chceme pomoci Ukrajině mapovat válečné škody na životním prostředí

Přidáno 29. 6. 2022
Ilustrační foto
Euractiv.cz

Klimatická politika bude jednou z klíčových agend v době českého předsednictví Rady EU, které odstartuje už tento týden. Na co se tuzemsko zaměří v oblasti životního prostředí? Jakému vyjednávání se nevyhne a jaká témata chce naopak v Evropě aktivně zvedat? Na to a ještě více odpovídala ministryně životního prostředí Anna Hubáčková v podcastu Evropa zblízka.

Máte pocit, že jsme na předsednictví v Radě EU připraveni?
Udělali jsme pro to maximum. Současně ale stále přemýšlím, zda jsme na něco nezapomněli a jestli jsme vše zkontrolovali. Velmi nám totiž záleží na výsledku. Myslím si ale, že jak personálně, tak materiálně i časově máme vše rozvrženo. Samozřejmě mohou nastat mimořádné situace, které ale věřím, že s týmem kolem mě zvládneme. 

Co podle Vás bude největším tématem následujícího roku?
Určitě se v oblasti životního prostředí nejvíce zaměříme na balíček Fit for 55. Priority České republiky byly ovlivněny i konfliktem na Ukrajině. Budeme se věnovat také oběhovému hospodářství, obnově přírody, obnově krajiny a adaptaci. Upozornit chceme i na téma ochrany půdy, která je z našeho pohledu základním prvkem stability nejen pro životní prostředí, ale také pro zemědělství, vodu či kvalitu potravin. 

Více zde

kategorie Z médií