KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Aleš Dufek (KDU-ČSL): Výběr ústavních soudců budu posuzovat poté, co si přečtu jejich rozhodnutí
Zpět

Aleš Dufek (KDU-ČSL): Výběr ústavních soudců budu posuzovat poté, co si přečtu jejich rozhodnutí

Přidáno 4. 8. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Senát ve středu schválil jmenování tří nových ústavních soudců. Stanou se jimi Robert Fremr, Kateřina Ronovská a Veronika Křesťanová. Nominace prvních dvou však vzedmula ve společnosti bouřlivou diskusi. K nastalé situaci se pro CNN Prima NEWS vyjádřil předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Aleš Dufek.

Výběr ústavních soudců je výsostným právem pana prezidenta. Ten zvolil tyto tři kandidáty a Senát je všechny schválil. Mně nepřísluší to široce komentovat. Pravdou však je, že nad panem Fremrem se vznášelo mnoho otazníků a že se jedná o politicky sporného kandidáta," podotkl Aleš Dufek.

Předseda lidoveckého poslaneckého klubu si pečlivě prostudoval životopisy obou kontroverzních kandidátů. „Jako advokát budu posuzovat výběr ústavních soudců poté, co si přečtu například jejich prvních patnáct rozhodnutí. Pokud dojde k tomu, že bude ústavní soudce vykládat ústavu způsobem výrazně ovlivňujícím moc zákonodrnou, můžeme o tom začít diskutovat. Nyní se však opravdu jedná pouze o spekulace," sdělil Dufek.

Více zde.

kategorie Z médií