KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Aktuálně.cz - rozhovor s končícím předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem
Zpět

Aktuálně.cz - rozhovor s končícím předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem

Přidáno 22. 3. 2019
Ilustrační foto
aktualne.cz

Teď je to samá zábava, nevaž se, odvaž se, stěžuje si končící šéf KDU-ČSL Bělobrádek

Ze své předsednické kanceláře v sídle KDU-ČSL si už Pavel Bělobrádek odvezl všechny věci, uspořádal setkání pro mnohé z těch, s nimiž za posledních téměř devět let spolupracoval, a připravil se tak na to, aby na konci března předal funkci svému nástupci. "Měli bychom více přemýšlet nad smyslem lidské existence a nad tím, odkud kam jdeme. To mně v dnešní společnosti chybí," říká v bilančním, osobnějším rozhovoru pro Aktuálně.cz Bělobrádek, který nadále zůstane poslancem. 

To, že máte v názvu "křesťanská", asi bude vždy limitovat množství lidí, kteří vás budou volit. Pro mnohé jste holt "ta církevní strana". Souhlasíte? 
Tak moment. Předseda ODS Petr Fiala je stejně praktikující katolík jako já, podobně jako, pokud vím, byl například Karel Schwarzenberg. Nebo bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka či předseda Strany zelených Ondřej Liška. 
A třeba do Evropského parlamentu za nás kandiduje buddhista. Jsou u nás i lidé, kteří nepopírají Boha, ale ani neříkají, že jsou věřící. My to ani nezjišťujeme. 

Více ZDE

kategorie Z médií