KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Železnice očima Antonína Tesaříka: Zpoždění na železnici
Zpět

Železnice očima Antonína Tesaříka: Zpoždění na železnici

Přidáno 16. 10. 2023
Ilustrační foto

Zpoždění je něco, co zažil nejeden obyvatel České republiky, který pravidelně (nebo i občas) jezdí vlakem. I to bude naše dnešní téma s poslancem Antonínem Tesaříkem.

Nedávno České dráhy vydaly tiskovou zprávu. V té oznímily, že jejich vlaky jezdí v 88 % případu včas. „To se může zdát jako skvělý výsledek, který snad ani člověk jezdící pravidelně vlakem nepoznává," upozorňuje Antonín Tesařík, poslanec KDU-ČSL. 

Důležité je dodat, že za vlak jedoucí včas je považován každý vlak, který jede s průměrným zpožděním do pěti minut. Právě ono zpoždění vlaků je důležitý faktor, který může ovlivnit ochotu každého jet vlakem. „Často je zpoždění způsobeno jevy, které neovlivníme. Ale často je na vině špatná technická vybavenost, či nízké investice do infrastruktury," řekl poslanec Tesařík.

Investice do železncie by měly pomoci právě i tomu, aby se zpoždění zmenšovalo a co nejvíce vlaků jezdilo na čas. Asi se nebudeme měřit s Japonskem, ale situace by jistě mohla být lepší. 

Tiskovou zprávu Českých drah o přesnosti jejich spojů si můžete prohlédnout zde: https://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/vlaky-ceskych-drah-jezdi-s-vyssi-presnosti-nez-v-uplynulych-7-letech