KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Železnice očima Antonína Tesaříka: Trasa na letiště a její budoucnost
Zpět

Železnice očima Antonína Tesaříka: Trasa na letiště a její budoucnost

Přidáno 10. 10. 2023
Ilustrační foto

Téma železniční dráhy na pražské Letiště Václava Havla je dlouho probírané. To, že Česká republika nemá vlakové či tramvajové spojení na své největší letiště je něco, co nám opravdu nelichotí. Právě tato dráha bude hlavním tématem dnešního příspěvku poslance Antonína Tesaříka.

Ve velkých západních městech je standardní, že na letiště vede hned několik kolejových tratí. Ať už se jedná o vlak, metro nebo tramvaj jednoduchá a rychlá cesta je zajištěna. Na Letiště Václava Havla se bohužel stále dostanete pouze autem nebo autobusem. Cestovat na letiště autem má mnoho nevýhod. „Musíte řešit drahé parkování, nebo platit taxi. Autobus na letiště je zase často přeplněný a není úplně jednoduché najít odkud odjíždí," začíná vysvětlovat Antonín Tesařík, poslanec KDU-ČSL.

V přípravě je projekt, který by měl konečně železniční koleje na letiště přívést. „V roce 2025 by se mělo začít s realizací železniční stanice Praha - Letiště Václava Havla. Samotná trať, která povede z železniční stanice Praha - Ruzyně by měla být realizována v letech 2026 až 2029. Spoje na letiště povedou z Masarykova nádraží. Výstavba trati je součástí většího projektu modernizace železnice do Kladna. Podrobně si můžete plán výstavbu prohlédnout v přiloženém obrázku," říká poslanec.

Celá trasa může pomoci také turistům, kteří jezdí do Česka. My můžeme jen doufat, že budou termíny realizace dodrženy.