KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Železnice očima Antonína Tesaříka: Parní lokomotivy jako cíl turistů
Zpět

Železnice očima Antonína Tesaříka: Parní lokomotivy jako cíl turistů

Přidáno 2. 10. 2023
Ilustrační foto

Dějiny želenice jsou dlouhé a velmi zajímavé. Vzpomínky na doby s párou však některých nedají spát a velmi často se tak setkávají milovníci železnic právě u parních lokomotiv. Dnes si toto téma rozebereme s Antonínem Tesaříkem, poslancem a dopravním expertem.

„V České republice máme slavnou železniční historii. Naši předci vybudovali rozsáhlou a dobře organizovanou železniční síť. To umožnilo dobrý hospodářský rozvoj a dopravní dostupnost. Je tedy důležité si úspěchy našich předků připomínat a nechat se jejich odkazem inspirovat," začíná poslanec Tesařík.

V Česku máme mnoho nadšenců, spolků a organizací, které často ve volném čase a bez nároku na odměnu pořádají mnoho akcí pro veřejnost, aby připomněli technické klenoty a zajímavosti z historie. "Parní lokomotivy a jejich trasy jsou velmi oblíbenou turistickou atrakcí a je dobře, že minulost našich železnicí se daří ukazovat také dětem," pokračuje Tesařík.

Sluší se také poděkovat Českým drahám, že aktivně podporují vzpomínkové akce, muzea a například provozují stránku @cdnostalgie. „Tu doporučuji ke sledování. ČD na ní přinášejí mnoho zajímavostí z nostalgického světa slavných vlakových dějin," ukončuje Tesařík.