KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Železnice očima Antonína Tesaříka: Nové vozy na železnici
Zpět

Železnice očima Antonína Tesaříka: Nové vozy na železnici

Přidáno 27. 12. 2023
Ilustrační foto

Nové vozy na české železnici jsou vždycky dobrou zprávou. Modernizace železnic je důležitá. O tom, jaké jsou nové vozy Stadler RS1 a kde budou jezdit, bude dnešní článek poslance Antonína Tesaříka o železnici. 

Základní informace je, že nově pořízené vozy Stadler RS1 nahradí REGIONOVY. Zakoupené ojeté vozy Stadler RS1, kterých ČD zajistila již šestnáct a celkově jich pořídí 34, zamíří do Středočeského kraje.

Vozy Stadler RS1 nahradí dosluhující Regionovy a motorové vozy 810. „Oproti Regionovám mají nově pořízené vozy až dvojnásobný výkon. To je také důvod, proč slouží pod označením Regiospider. Dokaží snadno zdolat i tu nejstrmější železnici u nás vedoucí z Tanvaldu do Kořenova," ukazuje na praktickém příkladu Tesařík.

Další výhodou vozů Stadler je, že podstatná část podlahy včetně nástupních prostor je v nízkopodlažním provedení v úrovni nástupišť. „Celkově by v dalších letech měl celkový počet Regiospiderů na českých železnicích vystoupat až na sto. Investice tedy směřují nejen do velkých projektů ale i na regionální a příměstské železnice. Na ty totiž také nesmíme zapomínat," ukončuje poslanec.