KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Železnice očima Antonína Tesaříka: Cestování lůžkovým vozem
Zpět

Železnice očima Antonína Tesaříka: Cestování lůžkovým vozem

Přidáno 2. 10. 2023
Ilustrační foto

Prázdniny už jsou dlouho minulostí. Poslanec Antonín Tesařík ale v rámci svého železničářského seriálu připravil zajímavý cestovatelský tip. Cestování lůžkovým vozem. Tak jdeme na cestu nočním vlakem Evropou. 

Někteří lidé nemají rádi cestování po dálnicích, čekání hodiny na letištích. Proto není nic lepšího než noční vlaky. Noční vlaky mají velkou tradici a je hezký pocit cestovat a pohodlně spát. A několik těchto vlaků jezdí napříkald přes Břeclav. 

„Z Břeclavi jezdí například lůžkový vlak NJ 456, kterým se můžete dostat do Varšavy, Opole i dále do Berlína. V létě je velmi oblíbený vlak k moři. Tam lze využít spojení Regio Jetu do Chorvatska. Z Břeclavi se dá opět pohodlně dostat až do Rijeky nebo Záhřebu," začíná vyjmenovávat poslanec Tesařík.

Přesouváme se do hlavního města. „Z Prahy je možné lůžkovým vlakem dojet až Curychu nebo Innsbrucku. Takže lůžkové vlaky lze využít i pro lyžařskou zimní dovolenou. Za zvážení stojí také autovlaky ČD, kterými se můžete z Olomouce dostat do Popradu nebo Košic. Dobře se vyspíte a ještě budete mít na dovolené své auto," popisuje Tesařík. 

Pokud tedy nemáte rádi letadla a auta, právě jsme Vám dali skvělé tipy.