KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Zdechovský: Lídři členských států unie by měli na dva měsíce zakázat vývoz všech vakcín z EU
Zpět

Zdechovský: Lídři členských států unie by měli na dva měsíce zakázat vývoz všech vakcín z EU

Přidáno 24. 3. 2021
Ilustrační foto
Info.cz

„S AstrouZenekou už měla Evropská unie dávnou bouchnout do stolu a říct: pokud nedodáš vakcíny, tak my ten kontrakt podepíšeme s někým jiným,“ řekl v Interview Martina Kováře lidovecký poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský. Podle něj by tento týden měli lídři členských států zakázat vývoz vakcín: „Ve čtvrtek by měli rozhodnout o tom, že zakážou po dva měsíce vývoz veškerých vakcín z Evropské unie, a měli bychom se snažit tu nejhorší situaci dostat co nejrychleji pod kontrolu.“ Poslechněte si celý záznam Interview Martina Kováře.

 

Pane poslanče, jak teď v souvislosti s koronavirem se dívají v Bruselu a ve Štrassburgu na Českou republiku? Změnil se ten pohled ve srovnání s minulým rokem nebo lety předchozími?

Řada politiků teď, samozřejmě, vyjadřuje solidaritu s Českou republikou. A když ta situace byla nejhorší před těmi čtrnácti dny, třemi týdny, tak celá řada politiků, především německých, rakouských a francouzských, se ptala, v čem potřebuje Česká republika pomoci. Ta solidarita a snaha pomoci, ať už s přednostní dodávkou vakcín, či dodávkou čehokoli jiného nebo zajištění převozu pacientů do Německa, tak ta tady byla hodně cítit.

​Více zde.