KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Vyjádření poslance Jiřího Navrátila k dění posledních dní
Zpět

Vyjádření poslance Jiřího Navrátila k dění posledních dní

Přidáno 7. 1. 2023
Ilustrační foto

Posledních několik měsíců si procházím něčím, co bych nepřál nikomu - byl jsem obviněn ze znásilnění. Naprosto to odmítám a přijde mi šílené to jen napsat. S ohledem na to, že jsou tohoto křivého nařčení plná média bych rád popsal, co se vlastně stalo.

Nevím, jestli jste to někdy zažili, ale někdy člověk trpí takovou bolestí, že by dal nevím co, aby to přestalo. Možná vás bolel zub nebo trpíte chronickými bolestmi jako já, pak víte, o čem mluvím. Protože moje problémy se zády se táhnou velmi dlouho, mohli jste si například všimnout, že vedle své lavice ve Sněmovně často stojím, protože mě záda velmi bolí. Proto, když jsem jednou už myslel, že ani nedojdu domů, rozhodl jsem se vyhledat někoho, kdo mi od bolesti pomůže. Napsal jsem do Googlu “Praha masáž teďka” a vyjel mi seriózní inzerát kvalifikovaného maséra, který byl ke všemu ochotný hned dorazit a pomoct mi. Ani v inzerátu ani v naší komunikaci nebyl ani náznak něčeho intimního - vůbec.

Masér dorazil a opravdu mi pomohl. Bolest polevila a já mohl zase normálně fungovat. V tu chvíli to pro mě byla spása. Po týdnu mi přišlo vyúčtování, které bylo trochu vyšší, než jsem čekal, ale s ohledem na rychlé jednání v pozdních hodinách jsem to akceptoval. Masér mi opravdu pomohl, a proto jsem neměl problém si příště objednat masáž další. Za tu si ale dotyčný naúčtoval už 12 tisíc. To bylo opravdu hodně, takže jsem sice za již provedenou masáž zaplatil, ale další si už neobjednal.

Masér mi ale psal dál. Měl pocit, že pro mě peníze nejsou problém, ale pro mě, stejně jako pro kohokoli, je 12 tisíc opravdu hodně peněz. Masér ale začal být velmi osobní. Zval mě na schůzky, chodil před Sněmovnu, chtěl být mým klukem nebo mým asistentem… Zpočátku jsem slušně odpovídal, stejně jako se snažím slušně odpovídat i vám. Postupně to ale přerostlo a poté, co mi dotyčný začal psát vyděračské zprávy, jsem ho začal ignorovat.

To co následovalo jsem ale opravdu nečekal. Začala mě kontaktovat média, kterým dotyčný masér rozeslal spis k trestnímu oznámení, které na mě podal. Když jsem si na několika stránkách ale přečetl, co se všechno mělo stát, říkal jsem si, tady jsou naprosté lži, které mohu teď hned vyvrátit. Tomu nikdo nemůže věřit ani věnovat pozornost. A opravdu. Poté, co jsem s médii promluvil, ani jedno se tomu už dál nevěnovalo.

Velkou roli hraje i to, že pan masér sám policii přiznal, že má diagnostikované závažné duševní onemocnění, které ale odmítá léčit. A to i přesto, že má od lékaře předepsanou medikaci.

Byl jsem samozřejmě pozván na policii, které jsem poskytl vysvětlení a předložil i několik zřejmých důkazů mé neviny. O co šlo? Nemohu zacházet do detailů, protože jsem podepsal mlčenlivost, ale 1) doložil jsem, že v den, kdy se mělo vše odehrát, jsme se vůbec nesetkali. 2) Umožnil jsem policii, aby si našla geolokační údaje mého telefonu, které jasně ukáží, že jsem v onen den nebyl s panem masérem na stejném místě. 3) Předložil jsem také fotografie mého bytu, které dokládají, že věci, které jsou popsány ve spisu, se u mě prostě nemohly stát. 4) Ukázal jsem jim také celou naši konverzaci, ze které je zřejmé, že se se mnou masér snažil komunikovat pořád stejně i po té, co se mělo vše odehrát.

S ohledem na duševní onemocnění daného maséra jsem se snažil celou dobu k věci přistupovat citlivě. Dotýká se to i mé práce, kde se snažím lidem s duševními onemocněními pomáhat. V posledních dnech jsem ale došel k názoru, že se musím bránit. A tak, i přes problémy, který dotyčný má, na něho podám trestní oznámení.

Děkuji, jestli jste dočetli až sem. Moc to pro mě znamená. Znásilnění je velmi vážný skutek, kterého jsem se ale nedopustil.