KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé „Úroveň nemocnice nemá obdoby," shodují se poslanci
Zpět

„Úroveň nemocnice nemá obdoby," shodují se poslanci

Přidáno 7. 4. 2021
Ilustrační foto
Rehabilitační nemocnice Beroun

Marian Jurečka a Tomáš Zdechovský vyrazili do Rehabilitační nemocnice Beroun. Co všechno zde viděli a prožili? Víte, kdo z lidovců zde sloužil jako dobrovolník na covid oddělení?

Nezvolnili jsme, naopak přidáváme,“ říká majitel Rehabilitační nemocnice Beroun Sotirios Zavalianis. 

„V našich zdravotních zařízeních AKESO holdingu i přes covidovou dobu pokračujeme v rozšiřování stavebních kapacit, obnově přístrojového vybavení a nastavování inovací, které mají za cíl neustále zvyšovat již tak vysokou úroveň péče pro naše pacienty,“ říká Sotirios Zavalianis.

Důkazem toho je i pokračující stavba Centra duševní rehabilitace v areálu berounské nemocnice, kterou dnes přijeli navštívit poslanci Marian Jurečka a Tomáš Zdechovský.

„Dnes jsem měl možnost navštívit Rehabilitační nemocnici v Berouně a mluvit s panem majitelem Sotiriosem Zavalianisem a mohu říci, že to bylo velmi zajímavé a inspirativní setkání. Vidět na jak skvělé úrovni se dá dělat zdravotnictví, je velký vzkaz a apel pro nás politiky, abychom posunuli zdravotnictví v Čechách nejen k lepší efektivitě, ale i k lepšímu přístupu,“ popsal dnešní návštěvu nemocnice předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Určitě patří obrovské poděkování všem, zdravotním sestřičkám i lékařům, které v této době pracují často nad rámec svých povinností.“

Setkání se účastnil i europoslanec Tomáš Zdechovský, který v nedávné době občasně vypomáhal na covidovém oddělení berounské nemocnice jako sanitář. „V této nemocnici vládne neskutečně dobrá atmosféra, lidé zde drží při sobě a jen díky nim je situace zvládnutelná. Tato nemocnice je důkazem toho, že zdravotnictví se dá dělat efektivně, bez evropských či krajských dotacích.“

Více zde.