KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé TZ: Ministr dopravy přijel do Boskovic debatovat na téma I/73
Zpět

TZ: Ministr dopravy přijel do Boskovic debatovat na téma I/73

Přidáno 19. 2. 2024
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Ministr dopravy Martin Kupka přijal pozvání senátorky Ing. Jaromíry Vítkové na setkání s veřejností v Boskovicích, které se konalo v pátek 16. února 2024 v Zámeckém skleníku za podpory města Boskovice. Tématem setkání byla především příprava a vize silnice I/73, ale debatovalo se i o jiných věcech.

Na úvod senátorka Vítková přivítala další přítomné hosty, kterými byl generální ředitel ŘSD Radek Mátl, zástupce Jihomoravského ŘSD pan ředitel David Fiala a Tomáš Vyhlídal a starostka města Boskovice Jana Syrovátková.
 
„V roce 2016 byla podepsána petice za výstavbu D43, ale od té doby došlo ke změně terminologie, takže dnes mluvíme o I/73. Průběh byl zpočátku pomalý, ale po volbách vzala vláda tuto komunikaci jako svoji prioritu a I/73 je obsažena ve vládním prohlášení. V té době byl bohužel problém, že ministerstvo preferovalo od Svitávky po hranice s Pardubickým krajem střídavý třípruh. Požádala jsem pana ministra, zda by se tato věc nemohla přehodnotit a opravdu jeho rozhodnutím se můžeme těšit, že od D1 až po D35 bude plnohodnotný čtyřpruh. Kruhový objezd u Sebranic, který je přidruženou stavbou I/73, nám už slouží několik měsíců a myslím, že doprava je v tomto úseku bezpečnější,“ nabídla na úvod senátorka Vítková malý vhled do uplynulých šesti let.
 
Setkání s panem ministrem vzbudilo mezi veřejností zájem a do Zámeckého skleníku přišly desítky lidí. Téměř dvě hodiny se debatovalo nejen na téma I/73, ale z řad veřejnosti zazněly i dotazy na téma Boskovické spojky.
 
Na závěr senátorka Vítková poděkovala přístupu pana ministra a všem zástupcům ŘSD za spolupráci. „Spolupráce s ŘSD, ať už s panem Mátlem nebo panem ředitelem Fialou a Vyhlídalem je velice dobrá. Aktivit za dobu šesti let ve snaze o posun I/73 bylo mnoho a proto mě mrzí, že někteří říkají, že se nic moc neděje, ale dnes jsme si potvrdili, že tomu tak není. Já mám z toho velkou radost a velice si vážím, že pánové mají velmi podrobné znalosti nejen o stavu příprav I/73,“ ukončila Vítková.
 
Aktuální informace jsou k dispozici na webu ŘSD (www.rsd.cz).
 
Tisková zpráva senátorky Ing. Jaromíry Vítkové