KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Pokud máme prosperovat, tak se musíme činit ve společenství států, které
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Pokud máme prosperovat, tak se musíme činit ve společenství států, které nám je blízké

Přidáno 9. 4. 2024
Ilustrační foto
ČTK
Europoslanec Tomáš Zdechovský prohlásil, že ve svém prvním volebním období se jako europoslanec snažil zachovávat diplomatický přístup, v druhém volebním období vyjadřoval své názory jasněji a ve třetím období si už vůbec nebude brát servítky a bude mluvit naprosto otevřeně.
„To, že jsme si nechali tady vykrást roušky, že jsme si tady vlastně nechali působit čínské agenty a Čínu vlastně v tom byznysu, tak to bylo úplně neskutečný, to bylo velmi dobré probuzení pro celou EU,“ říká k tehdejšímu působení Číny na našem území Zdechovský.
„Já se budu soustředit primárně na tři věci, protože ta agenda Evropského parlamentu je rozsáhlá. První věc, která si myslím lidi hodně zajímá, se týká bezpečnosti, ať už té vnější nebo vnitřní. Druhá věc, které se chci věnovat, je boj proti kradení evropských peněz. Tou třetí věcí je pak právo spotřebitelů,“ sdělil Zdechovský ke své práci v Evropském parlamentu.
„Pokud máme prosperovat, tak musíme činit v rámci společenství států, které nám je blízké. EU, i když má spoustu chyb, tak víceméně vyznává naše hodnoty. V Evropských volbách můžete poslat svoje zástupce, zvlášť v téhle těžké době,“ sdělil k volbám do Evropského parlamentu Zdechovský.