KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Senátorka Vítková zaštítila vernisáž na podporu onkologických pacientek
Zpět

Senátorka Vítková zaštítila vernisáž na podporu onkologických pacientek

Přidáno 10. 4. 2024
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorka Vítková zaštítila vernisáž spolku „Nebýt na to sama“, kterou byla zahájena výstava fotografií třinácti žen s třinácti různými osudy, které si samy prošly onkologickým onemocněním a rozhodly se svoji nepřenositelnou zkušenost sdílet. Vernisáž a výstava se konají v Městském kulturním středisku Adamov.

Spolek „Nebýt na to sama“ založily tři ženy, jejichž životní příběhy onkologické onemocnění svedlo dohromady, a které v této těžké životní etapě zjistily, že podpora rodiny, přátel a dalších lidí, kteří vaši situaci chápou, je nesmírně důležitá.

„Vernisáž byla emočně velmi náročná, protože životní osudy přítomných žen byly opravdu velmi silné a zaslouží si naši pozornost a pomoc,“ popsala svoje pocity Vítková. Spolek „Nebýt na to sama“ vyvíjí velmi záslužnou činnost, a to nejen poradenskou, ale pomáhá lidem svými aktivitami odhalit onkologická onemocnění kůže. Spolek akce pořádá nejen v rámci města Brna, které je finančně podporuje, ale i ve větších městech Jihomoravského kraje.

„Se zakladatelkou spolku „Nebýt na to sama“ paní Andreou Novákovou se pokusíme podobnou akci, jako se konala v Adamově, uspořádat v Boskovicích,“ sdělila senátorka Vítková.

Je důležité vyjádřit podporu nejen spolku, ale každému, kdo si těžkým onkologickým onemocněním prošel nebo prochází.