KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Senátorka Vítková vyhlásila výsledky literární soutěže
Zpět

Senátorka Vítková vyhlásila výsledky literární soutěže

Přidáno 24. 4. 2024
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Senátorka Ing. Jaromíra Vítková vyhlásila v roce 2023 u příležitosti svátku 17. listopadu literární soutěž s názvem „Vyjádři svůj názor k osudu Alexeje Navalného“. Cílem soutěže bylo dát mladým lidem prostor a možnost vyjádřit jejich názor, přispět k probuzení jejich zájmu o politické dění a také zlepšit jejich informovanost a povědomí o aktivitách Alexeje Navalného a politické situaci v Rusku.

Partnery literární soutěže byl Ústav pro studium totalitních režimů, Muzeum Blanenska, Muzeum regionu Boskovicka, Knihovna Blansko a Knihařství a Písařství Oujeských v Boskovicích.

Ředitel Muzea regionu Boskovicka, pan PhDr. Roman Malach, Ph.D., umožnil vyhlášení literární soutěže v prostorách Židovského obecního domu v Boskovicích a ceny studentkám a studentům přijel předat pan náměstek ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů, JUDr. Kamil Nedvědický, který si pro studentky a studenty připravil i menší doprovodný program.

Do soutěže se zapojilo celkem 15 studentek a studentů z Gymnázia v Boskovicích a Blansku, Masarykovy střední školy v Letovicích a několik jich bylo dokonce mimo obvod senátorky Vítkové. Všechny studentky a studenti dostali dárek nejen od pana náměstka z Ústavu pro studium totalitních režimů, ale i krásné pamětní listy a poukázku do knihkupectví od senátorky Vítkové.