KDU.breadcrumbs.homeAktuality Různé Senátorka Vítková pozvala Holóbkovu mozeku do Valdštejnské zahrady
Zpět

Senátorka Vítková pozvala Holóbkovu mozeku do Valdštejnské zahrady

Přidáno 31. 7. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Na tradiční akci Kulturní léto v Senátu hostila senátorka Jaromíra Vítková ve čtvrtek 27. července dechovou hudbu z Drahanské vrchoviny – Holóbkovu mozeku. Valdštejnskou zahradu rozezněly méně či více známe písně a melodie v podání této kapely, jejichž členy spojuje nejen zalíbení v hudbě.

„Hólóbkova mozeka je kapela, která působí v mém obvodu a s kapelníkem panem Holubem se znám už několik let. Je to člověk velmi pozitivní se vřelým humorem. Kapela jako taková je velmi důležitá pro různé aktivity v mém obvodu, protože doprovází mše svaté, výročí obcí či hasičské akce. Je tedy pro společenský a kulturní život nezbytná.“

Vystoupení zaujalo nejen diváky v hledišti, ale i zahraniční kolemjdoucí turisty. Při skladbě Ta naše písnička česká od Karla Hašlera zpívalo dokonce i publikum. Vystoupení mělo takový ohlas, že si na jeho konci obecenstvo vyžádalo přídavek. Kapela zahrála výběr písní od Jaroslava Vejvody, včetně jeho nejznámější písně Škoda lásky. „Vždy, když přijede někdo z mého kraje, je to pro mě velká radost a potěšení,“ uzavřela Vítková.
 
Po vystoupení si hudebníci a jejich rodinní příslušníci mohli za doprovodu senátorky Vítkové prohlédnout prostory Senátu, včetně jednacího sálu. Prohlídka pro ně byla zajisté neskutečným zážitkem a odměnou za jejich vystoupení.