KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Zorganizovala jsem 18. ročník Pochodu po stopách P. Ševčíka
Zpět

Senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Zorganizovala jsem 18. ročník Pochodu po stopách P. Ševčíka

Přidáno 6. 8. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Pochod po stopách pátera Ševčíka tradičně organizuje senátorka Jaromíra Vítková společně s Jednotou Orel Boskovice. Pohodový pochod pro rodiny s dětmi i seniory spojuje právě osobnost pátera Vincence Ševčíka.

„Pátek Vincenc Ševčík působil ve Vískách, v Boskovicích a v Černé Hoře. Byl to vzdělaný člověk, duchovní, angažoval se v politice, zasloužil se o postavení boskovického gymnázia a podílel se na založení pivovaru v Černé Hoře. Působil v době Rakouska-Uherska, pomáhal sociálně slabým a nebyly mu lhostejné osudy obyčejných lidí,“ přibližuje senátorka Vítková.
 
Pochod startoval z Boskovic od Modré věže, pokračoval přes kapličku sv. Otýlie do Bačova a dále do Vísek. „Letošní ročník provázelo deštivé počasí, ale na pochod se vydali stálí příznivci a také nás přijel z Brna podpořit místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík s dcerkou Anežkou,“ sděluje senátorka Vítková.
 
„Rád jsem zavítal do Boskovic za senátorkou Jaromírou Vítkovou a zúčastnil jsem se Pochodu po stopách pátera Ševčíka. Pršelo, až se lilo, ale zvládli jsme to. Díky za organizaci a za fajn atmosféru,“ řekl Petr Hladík.