KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Šárka Jelínková: Nové výzvy v novém roce
Zpět

Šárka Jelínková: Nové výzvy v novém roce

Přidáno 5. 1. 2021
Ilustrační foto
Tiskové sdělení

"Nový rok vždy přináší nové výzvy. Dáváme si předsevzetí a jsme plní elánu. Jenže do letošního roku jsme vstoupili naprosto odlišně. Uzavřené školy, obchody a restaurace, práce z domova a stopnutí každodenních aktivit. I fitcentra a sportovní haly, kam chodíme v lednu vypotit kila z cukroví a bramborového salátu, jsou zavřená," píše v novoročním zamyšlení místopředsedkyně Senátu Šárka Jelínková.Všichni doufáme, že tato situace již brzy skončí

Na druhou stranu nás tato nová skutečnost může i pozitivně změnit. Proč chodit do fitka, když můžeme s těžkým nákupem pomáhat staré sousedce do schodů? Hospodští a restauratéři nás potřebují v této těžké době, potřebují naši pomoc, protože musí platit nájem. Když jim dnes pomůžeme, za pár týdnů se můžeme sejít u nich společně i se svými přáteli, nejen na dobré jídlo či pití, ale především na kus řeči. 

Čas pro smysluplnou pomoc

Využívejme čas a volejme babičkám, dědečkům, osamělým lidem. I taková „maličkost“ rozradostní den. Právě teď máme možnost smysluplně pomáhat a uvědomit si důležitost podstatných věcí. 
Přeji vám, ať se každý den v tomto roce dokážeme radovat z maličkostí a budovat vzájemné vztahy. Mějme k sobě blíž.