KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Díky hlasům 8 tisíc lidí jsem se stala senátorkou. Za těch 6 let se mi po
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Díky hlasům 8 tisíc lidí jsem se stala senátorkou. Za těch 6 let se mi podařila řada věcí a budu ráda, když mě lidé podpoří i letos

Přidáno 9. 8. 2022
Ilustrační foto
Webová stránka

Každý člověk by měl skládat účty za svoji práci. U politika je to téměř povinností. V roce 2016 byla Šárka Jelínková zvolená do Senátu a díky hlasům 8 tisíc lidí se stala senátorkou. V tomto článku stručně zmiňuje vše podstatné, co se jí podařilo prosadit, a uvádí témata, na kterých během posledních let pracovala.

„Moji práci lze rozdělit do tří oblastí. Za prvé je to pomoc rodinám. Aktivně jsem prosazovala např. schválení zvýšení slevy na děti. Díky tomu má průměrná rodina, vychovávající děti, o několik tisíc korun ročně více ve svých peněženkách. Dále je to možnost výplaty jednorázového příspěvku u nedočerpaného mateřského příspěvku při narození dalšího dítěte. Tímto jsme odstranili nespravedlnost, kdy mnoho matek pobírajících rodičovský příspěvek kvůli narození dalšího dítěte nedočerpalo celou určenou částku. Také jsem aktivně a úspěšně bojovala za zachování dětských skupin," uvedla místopředsedkyně KDU-ČSL.

„Druhou mojí oblastí byla pomoc zranitelným skupinám. Zde se mi podařilo prosadit rozšíření okruhu zvlášť zranitelných osob o osoby znásilněné či po domácím násilí, což s sebou nese vyšší ochranu při vyšetřování, nárok na bezplatného průvodce při trestním řízení nebo možnost si vybrat pohlaví vyšetřujícího policisty. Dalším úspěchem je umožnění parkování automobilů domácí zdravotní péče i na místech se zákazem stání. Také jsem pomáhala prosadit zvýšení příspěvku na péči ve 3. a 4. stupni závislosti pro osoby pečující v domácím prostředí," doplnila Jelínková.

„Konečně takovou velkou třetí oblastí mé legislativní práce v Senátu byla tzv. covidová pomoc. Především se nám podařilo prosadit možnost zúčastnit se voleb v karanténě. Tu nejprve Babišova vláda odmítla, ale po našem tlaku se připravila legislativní změna, která tuto volbu umožnila. Dále to byla finanční pomoc pro obce a města, které se měly, dle původního návrhu bývalé vlády, podílet na kompenzacích pro podnikatele či rozšíření kompenzací i pro lidi pracující pouze na tzv. dohody. Také se mi spolu s kolegy podařilo prosadit navýšení finančních prostředků na hospicovou nebo paliativní péči," uzavřela senátorka.