KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Roman Línek (KDU-ČSL): Kraj letos zahájí rekonstrukci společenských prostor na pardubickém zámku
Zpět

Roman Línek (KDU-ČSL): Kraj letos zahájí rekonstrukci společenských prostor na pardubickém zámku

Přidáno 5. 2. 2024
Ilustrační foto
Pardubice živě

Radní Pardubického kraje tento týden schválili výběr dodavatele stavby celého společenského traktu pardubického zámku v severním křídle paláce. Jedná se o reprezentativní sál ve třetím nadzemním podlaží a foyer, zázemí pro catering, šatny a hygienické zázemí ve druhém nadzemním podlaží.

„Od začátku našich plánů na rozvoj areálu pardubického zámku jsme spolu s poradními architekty Lábusem, Pleskotem a Všetečkou počítali s maximálním zpřístupněním historicky cenných prostor návštěvníkům. Začalo to uvolněním skladovacích prostor na zámku a uskladněním sbírek v novém areálu v Ohrazenicích. Dalším krokem bylo vytvoření prvního zámeckého okruhu věnovaného Pernštejnům a vznik nových výstavních sálů muzea v hospodářských budovách. Třetí etapou bude nyní vybudování plnohodnotného společenského traktu v přední části zámeckého paláce, stavbu zahájíme v první polovině letošního roku. Vše završí rekonstrukce bývalých prostor galerie na návštěvnické centrum a výstavní sály muzea," zrekapituloval postup prací na pardubickém zámku náměstek hejtmana pro investice a kulturu Roman Línek.

 
Součástí projektu bude také doplnění mobiliáře třetího nadzemního podlaží, čímž dojde k dokončení prohlídkového okruhu zámeckého paláce. „V historickém objektu bylo poměrně složité dostát všem požadavkům. Chtěli jsme kapacitu sálu přes 200 osob, aby měl dobrou akustiku, byl i bezbariérově přístupný a splňoval všechny bezpečnostní normy. Věřím, že se nám to spolu s projektanty a všemi dozorujícím orgány podaří dovést do úspěšného finále," dodal Roman Línek.
 
Více zde.