KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Předčasně narozené děti nejsou zrůdy, kterých je třeba se zbavit!
Zpět

Předčasně narozené děti nejsou zrůdy, kterých je třeba se zbavit!

Přidáno 5. 11. 2020
Ilustrační foto
Názor

Předčasně narozené děti nejsou zrůdy, kterých je třeba se zbavit. Nesouhlasím s nehoráznými výroky bývalého poslance Jaroslava Škárky. Označovat děti tímto způsobem je něco nepřijatelného. Obzvláště v naší společnosti, která si zakládá na ideálech humanismu, solidarity a křesťansko-židovských hodnotách.

Říkám to nejen jako politik, ale i jako táta 5 kluků. Jeden z nich se narodil předčasně a bojoval týdny o svůj život. Tento boj dokázal vyhrát s velkým přispěním specialistů v oboru neonatologie. Tým primáře, senátora a svého času předsedy neonatologické společnosti Lumíra Kantora mu tehdy zachránil život.

Jsem přesvědčen, že podobných příběhů jsou v naší zemi desetitisíce. Každý normální člověk, a především každý rodič se snaží bojovat o život a zdraví svého dítěte. Lidem, kteří mají srdce na správném místě, tohle nemusím vysvětlovat.

Osobně proto naprosto odsuzuji výroky a rétoriku pana Škárky. Měli bychom dělat maximum, abychom zachraňovali životy a lidské zdraví. Pokud se již stane, že zdraví není úplné, tak je důkazem vyspělosti naší společnosti, jak dokážeme těmto lidem pomáhat a pečovat o ně. I my, kteří jsme zdraví, nikdy nemůžeme vědět, jak na tom budeme zítra nebo za pár let. Kdy i my budeme potřebovat pomoc těch druhých.

Nikdy nebudu moct dostatečně poděkovat Lumírovi a celému týmu Fakultní nemocnice Olomouc, kteří nám zachránili syna. Od začátku neskutečně bojovali o jeho život a dnes je z něj naprosto zdravý a šikovný kluk, který dělá obrovskou radost celé naší rodině.

Nehorázný výrok Jaroslava Škárky však nakonec přinesl i něco dobrého. V reakci na jeho slova posílají organizaci rodičů nedonošených dětí Nedoklubko lidé i firmy statisíce korun! Jako táta předčasně narozeného syna velmi děkuji všem, kteří mají srdce na správném místě a zapojili se do spontání akce #NebudJarda.

„Zvedlo to obrovskou vlnu solidarity, lidé nás skutečně podporují. Stojíme za všemi dětmi, které se narodily předčasně. Jejich rodiče dlouhodobě podporujeme. Ještě nikdy, za celých mých 10 let strávených v Nedoklubku jsem necítila to, co cítím dnes,“ řekla ředitelka organizace Lucie Žáčková.