KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Petr Hladík (KDU-ČSL): Věřím, že se nám poměr vykácených a vysázených stromů podaří zvrátit
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Věřím, že se nám poměr vykácených a vysázených stromů podaří zvrátit

Přidáno 22. 5. 2024
Ilustrační foto
Komunální ekologie.cz

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) a ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) se zúčastnili třetího ročníku semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně. Tématem byla údržba zeleně. Výraznou pomoc by měla přinést novela, která zjednoduší proces výsadby nových stromů.

Tempo vysazování nových stromů se podle ministra Marka Výborného zvýší: „Historicky není úplně ideální poměr vykácených a vysazených stromů. Na tři pokácené stromy vychází ani ne dva celé vysazené. Toto je potřeba změnit a my jdeme naproti nejenom vyšší výsadbě, ale také podpoře následné péče o vysazené stromy. Dochází ke změně některých vyhlášek, které proces zjednodušují,“ uvedl Marek Výborný. 

„Vzdálenost výsadby nových stromů se nově sníží na půl metru, což značně zjednoduší situaci silničářům,“ uvedl k chystané novele ministr životního prostředí Petr Hladík, která by měla zjednodušit proces výsadby nových stromů. „Věřím, že se nám ten nehezký poměr vykácených a vysázených stromů podaří zvrátit. Samozřejmě se při sázení bude postupovat s ohledem na bezpečnost, a to například tak, že na těch nejnebezpečnějších místech v zatáčkách se stromy sázet nebudou. Jsem rád, že jsme se správci komunikací nalezli společný zájem na tom, aby v místech, kde je to možné, stromy a další dřeviny zůstaly zachovány nebo byly nově vysázeny,“ dodal Hladík.

Více zde.