KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Petr Hladík (KDU-ČSL): Pomocí získaných financí posílíme obnovitelné zdroje a zmodernizujeme veřejno
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Pomocí získaných financí posílíme obnovitelné zdroje a zmodernizujeme veřejnou dopravu

Přidáno 19. 4. 2024
Ilustrační foto
Právo

Vláda získala přístup k 73 miliardám korun z Modernizačního fondu EU. Petr Hladík (KDU-ČSL) prohlásil, že tyto prostředky posílí nejen rozvoj obnovitelných zdrojů energie, ale také přispějí k dlouho očekávané modernizaci veřejné dopravy.

Vláda po dohodě s Evropskou komisí a Evropskou investiční bankou dostala přístup k prostředkům z Modernizačního fondu EU. Na nově schválené projekty půjde 73 miliard korun. Na výrobu fotovoltaiky půjde téměř polovina momentálně chválených prostředků, dalších 12 miliard korun bude na řešení energetických potřeb firem. Zbytek peněz stát rozdělí v rámci programu Nová zelená úsporám vlastníkům rodinných a bytových domů, což by mělo stačit na přibližně 125 tisíc nových solárních panelů.

„Prostředky poputují nejen posílí rozvoj obnovitelných zdrojů energie v rámci výrobních podniků a domácností, ale nově také přispějí k dlouho očekávané modernizaci veřejné dopravy,“ prohlásil k využití financí získaných z EU ministr životního prostředí Petr Hladík.