KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Petr Hladík (KDU-ČSL): Na podporu rekonstrukce Nemocnice Na Homolce šlo díky projektům Ministerstva
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Na podporu rekonstrukce Nemocnice Na Homolce šlo díky projektům Ministerstva životního prostředí přes 700 milionů korun

Přidáno 5. 2. 2024
Ilustrační foto
zdravezpravy.cz

Po pražské Fakultní Thomayerově nemocnici se do velké rekonstrukce se zaměřením na snížení spotřeby energií a produkce oxidu uhličitého pustila další z fakultních nemocnic. Je to Nemocnice Na Homolce, která bude od května fungovat s o 40 procent nižší spotřebou elektřiny, plynu a vody. V nemocnici probíhá modernizace formou projektu EPC, kdy energetické úspory garantuje jejich dodavatel, společnost ENESA z ČEZ ESCO.

„Renovace proběhne díky dvěma projektům. První z nich pokryje částečné zateplení obvodových stěn, výměnu kotlů nebo například nový systém měření a regulace. Druhý pomůže s instalací fotovoltaické elektrárny a částečnou výměnu vzduchotechnických jednotek. Celková výše podpory z OP Životní prostředí a programu Nová zelená úsporám přesahuje 747 milionů korun,“ uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
 
„Jsem velmi rád, že se tento dlouho a pečlivě připravovaný energeticky úsporný projekt podařilo dotáhnout do fáze realizace. Práce ještě neskončily, ale pokud budou pokračovat jako dosud, bez větších komplikací a v nasazeném tempu, poběží naše nemocnice od května již ve standardním provozu s novým kabátem a v úsporném energeticky efektivním režimu,“ uvedl k projektu za více než jednu miliardu korun ředitel nemocnice Petr Polouček.
 
Více zde.