KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Petr Hladík (KDU-ČSL): Klimatická změna není jen o tání ledovců
Zpět

Petr Hladík (KDU-ČSL): Klimatická změna není jen o tání ledovců

Přidáno 10. 4. 2024
Ilustrační foto
Euractiv
Jižní Morava zažívá za poslední dobu problémy s větrnou erozí a vysycháním půdy, což by se dle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) dalo vyřešit adaptováním tohoto regionu na klimatické změny. K problematice Klimatického akčního plánu řekli své i hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) a jeho náměstek Jan Zámečník (KDU-ČSL).

„V Jihomoravském kraji se potýkáme s problémy jako je větrná eroze a vysychání půdy, což vyžaduje adaptaci tohoto regionu novým klimatickým změnám. Jako obyvatel Brna mám osobní zkušenosti s těmito problémy. Změna klimatu se neprojevuje pouze táním ledovců, ale ovlivňuje nás všechny v každodenním životě. Je důležité nejen přizpůsobit se, ale také pracovat na snížení emisí skleníkových plynů,“ sdělil ministr Hladík.

„Za klíčové cíle tohoto plánu považuji snížení emisí, zvýšení energetické soběstačnosti a posílení schopnosti kraje adaptovat se na nové podmínky,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.


„Jde o zásadní strategický dokument, který nám také umožní dosáhnout na prostředky EU určené na adaptaci na změnu klimatu. Jihomoravský kraj může takto získat 10 až 30 milionů eur,“ nastínil plán náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník.

Více zde.