KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Oľga Haláková (KDU-ČSL): Karlovarský kraj letos ožije řadou kulturních akcí
Zpět

Oľga Haláková (KDU-ČSL): Karlovarský kraj letos ožije řadou kulturních akcí

Přidáno 19. 3. 2024
Ilustrační foto
Karlovarský kraj

Stejně jako se v regionu koná celá řada sportovních akcí s přispěním Karlovarského kraje, nejinak je tomu i v kultuře. Věděli jste například, že mezi takovéto akce patří nejenom veliké festivaly, ale také nejrůznější městské slavnosti a podobně? V letošní roce na tyto účely půjde z rozpočtu kraje 6 milionů korun. 

Z toho má radost také radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková (KDU-ČSL). „Na posledním jednání Rady Karlovarského kraje jsme schvalovali rozdělení dotací v programu na podporu kulturních aktivit. O příspěvky je každoročně velký zájem a ani letos tomu nebylo jinak, kdy si nejrůznější organizace zažádaly o více než 22 milionů korun. Celkem bylo podáno 219 žádostí, z toho 4 žádosti byly ze strany žadatelů stornovány a tudíž nebyly postoupeny do následného procesu hodnocení,“ uvedla Haláková. 

Žadatelé mohli v rámci dotačního programu na podporu kulturních aktivit podat pouze jednu žádost, přičemž minimální výše dotace byla stanovena na 10 tisíc korun, maximální pak na 300 tisíc korun. Mezi podpořenými projekty nechybí veřejnosti známé akce, jakými jsou například Rock iN Roll v Nové Roli, Sokolovské kulturní léto či Špalíčekfest v Chebu.

Více zde