KDU.breadcrumbs.homeAktuality Různé Ohlédnutí za uplynulým rokem senátorky Jaromíry Vítkové (KDU-ČSL)
Zpět

Ohlédnutí za uplynulým rokem senátorky Jaromíry Vítkové (KDU-ČSL)

Přidáno 13. 12. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Rok 2022 se blíží ke svému konci a já bych ráda zrekapitulovala moji práci v Senátu i v obvodu. V rámci Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice jsem v Senátu zorganizovala seminář k Rámcovým vzdělávacím programům pro předškolní vzdělávání. Za rok 2022 se uskutečnilo celkem 16 schůzí Senátu. V dubnu jsem uspořádala Slavnostní setkání Malého fotbalu a uvedení nových členů do Síně slávy, kde byli i zástupci Blanenska. Umožnila jsem vystavovat v historických prostorách Senátu malíři Petru Bernardovi ze Křetína a uskutečnit koncert sboru BaczBand ze Křetína ve Valdštejnské zahradě. Zrealizovala jsem zájezd seniorů do Senátu.

Nezahálela jsem ani v obvodu a uspořádala jsem dvě besedy k nové silnici I/73 v Černé Hoře. Do regionu jsem pozvala na pracovní jednání ministra školství, ministryni životního prostředí a ministra zemědělství. V Kunštátu jsme uspořádali společně s hejtmanem neformální setkání. V lednu nás navštívil senátor Pavel Fischer. V březnu jsme společně s Orlem jednotou Boskovice odhalili v Boskovicích na nádraží pamětní desku na památku židovským občanům. V únoru jsem uspořádala charitativní koncert skupiny Učedníci v Boskovicích, výtěžek putoval na podporu Salesiánské misie v Bulharsku, kterou vykonává P. Petr Cvrkal ve Staré Zagoře. Společně s Orlem jednotou Boskovice jsme také uspořádali pouť ke svatému Klimentu, poutnímu místu u Lipůvky. Boskovice navštívili senioři z Lelekovic a České.
 
Uspořádala jsem nespočet besed o Senátu či promítání filmu o sv. Anežce České. Proběhl seminář k Nové zelené úsporám i o klimatických změnách. Aktivit, které jsem uspořádala, bylo daleko více. Ráda jsem se s Vámi potkávala a budu potkávat i nadále. Díky neustálému kontaktu s Vámi mám přehled o dění v regionu a problematikách, které Vás trápí, a snažím se je řešit a posouvat dopředu. Ráda se s Vámi budu i nadále setkávat v příštím roce. Moje aktivity můžete sledovat na www.jaromiravitkova.cz.