KDU.breadcrumbs.homeAktuality Různé O seminář Nová Zelená úsporám byl v Boskovicích velký zájem
Zpět

O seminář Nová Zelená úsporám byl v Boskovicích velký zájem

Přidáno 6. 9. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Téměř 80 zájemců z Boskovic a okolí se v pondělí 4. 9. 2023 zúčastnilo semináře k programu Nová zelená úsporám (NZÚ) v orlovně v Boskovicích.

Seminář nazvaný „Jak na úsporné bydlení aneb novinky v programu Nová zelená úsporám pro majitele rodinných a bytových domů“ uspořádala Místní akční skupina Boskovicko PLUS ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR (SFŽP) a pod záštitou senátorky Ing. Jaromíry Vítkové.

„Bylo mi ctí podílet se na organizaci semináře k programu Nová zelená úsporám. Je důležité, aby naši občané měli přístup k novým informacím týkajících se podmínek získávání dotací z různých dotačních titulů. Jedná se o dotace na zateplení fasády, zateplení střechy, zateplení stropu, výměnu oken, solární ohřev vody, zateplení podlahy, výměnu vstupních dveří a další,“ přivítala účastníky semináře senátorka Jaromíra Vítková.

Přítomné publikum dále pozdravila manažerka Místní akční skupiny Boskovicko PLUS Ing. Radka Bezděková. „Místní akční skupina se podílí na přípravě žádostí v rámci Nové zelené úsporám light pro sociálně znevýhodněné skupiny obyvatel. Pracovníci MAS pomohou žadatelům s přípravou podkladů žádosti o dotaci na zateplení domu nebo na solární ohřev vody i se samotným podáním žádosti do dotačního portálu AIS SFŽP, “ připomněla účastníkům semináře ve své uvítací řeči Ing. Radka Bezděková.

Odbornou část semináře vedl Ing. Dušan Martoch, projektový manažer ze Státního fondu životního prostředí ČR. Během svého téměř dvouhodinového vystoupení zasvěceně informoval o problematice dotací z programu NZÚ a zodpověděl mnoho individuálních dotazů z publika.  

Na závěr senátorka Vítková poděkovala zástupcům MAS Boskovicko PLUS a SFŽP za realizaci semináře. „Cením si informací, které nám na dnešním semináři poskytl pan inženýr Martoch. Přítomné občany seznámil mimo jiné také s novým dotačním titulem „Oprav dům po babičce“. Tento titul má urychlit tempo renovací za účelem snižování energetické náročnosti budov a zvyšování dostupnosti kvalitního a úsporného bydlení. Dotace může být 5O % způsobilých nákladů, a to ve výši až 1 milionu korun. Lze využít i zvýhodněný úrok,“ uvedla senátorka Vítková. „Pokud budete někdy potřebovat pomoci s financováním nejen bydlení, ale i v dalších oblastech, určitě se obraťte na Státní fond životního prostředí. Zde Vám ochotně a kvalitně poradí,“ poradila na rozloučenou účastníkům semináře senátorka Ing. Jaromíra Vítková.