Věnovat se v životě pouze osobním záležitostem považuji za dětinské. Na počátku života jsme ve vleku rozhodnutí svých rodičů, spoléháme na ně, posloucháme je do doby, než dospějeme a zvolíme si svou vlastní cestu životem. Každý z politiků či zastupitelů má za sebou nezávislou historii, která ho dovedla do komunální, regionální či celostátní politiky z různých důvodů. V každém případě mají tito jedinci za sebou chvíli, kdy si uvědomili, že chtějí okruh svého působení zvětšit, jejich odpovědnost se rozšířila na další lidi a jejich životy. A právě těch, kteří žijí v jejich blízkosti, ve větších či menších počtech, v rámci komunální politiky či politiky regionální, státní, či evropské. Do aktivní účasti v politice by člověk měl dozrát a na její výkon by se měl připravovat a vzdělávat. Samozřejmě to platí i o všech, kteří si zastupitele a poslance vybíráme. Oni ovlivňují naše životy, vytvářejí podmínky pro vzdělávání, lékařskou péči, bydlení, zaměstnání, naše bezpečí atd. A to je přece pro náš život velmi důležité. Ve volbách bychom se neměli rozhodovat povrchně, lehkomyslně, dle zdánlivého okamžitého prospěchu, bez ohledu na vyvíjející se svět a život následných generací. Měli bychom mít ke komu vzhlížet, od koho se inspirovat a s kým spolupracovat. To považuji za neměnný a důležitý směr a cíl ve svém životním snažení.