KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Nejsem vlastizrádce, na Babiše podávám žalobu, říká Zdechovský
Zpět

Nejsem vlastizrádce, na Babiše podávám žalobu, říká Zdechovský

Přidáno 10. 5. 2021
Ilustrační foto
Eurozpravy.cz

Europoslanec Tomáš Zdechovský připravuje se svou rodinou žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli loňskému označení vlastizrádce, neboť si v Bruselu dovolili s pirátským kolegou Mikulášem Peksou upozornit na jeho tehdy možný střet zájmů. Ministerský předseda se později za výrok oběma politikům omluvil, ale místopředseda lidovců ospravedlnění nepřijal. „Díky premiérově rétorice jsme s manželskou i dětmi čelili výhrůžkám smrti, museli jsme mít policejní ochranku. Omluva nestačí, nejsem žádný vlastizrádce. Proto na něj brzy podáme žalobu,“ říká pro EuroZprávy.cz Zdechovský, který paradoxně žene Babiše k soudu v době, kdy politici bojují s výhrůžkami od anonymů.

Jeho výrok ovlivnil chod celé rodiny Tomáše Zdechovského. Poté, co premiér Andrej Babiš označil politiky za vlastizrádce, čelil lidovecký europoslanec s blízkými výhrůžkám smrti. Ministerský předseda totiž tvrdil, že s Mikulášem Peksou poškodili zájmy České republiky.

„Když panu premiérovi vyhrožoval nedávno pachatel, jehož policie už zajistila, že zastřelí jeho s celou rodinou, tak plně schvaluji, že dotyčného čeká trest. Ovšem i za označení vlastizrádce musí ministerský předseda rovněž nést odpovědnost. Netuším, zda si vůbec uvědomuje, jak obvinění z vlastizrady je závažné. Po Babišově výroku jsme byli vystaveni možná většímu tlaku než jeho rodina. Zákony platí pro každého, díky jeho rétorice jsme byli všichni v ohrožení života.“

Více zde.