KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Naše politička 2018: Lidovci chtějí ocenit své členky
Zpět

Naše politička 2018: Lidovci chtějí ocenit své členky

Přidáno 8. 3. 2018
tisková zpráva

Sdružení žen KDU-ČSL vyhlašuje druhý ročník soutěže „Naše politička 2018“. Symbolicky projekt startuje na Mezinárodní den žen. První velmi úspěšný ročník se uskutečnil v roce 2016. Lidovci v něm ocenili 11 žen. Záštitu nad soutěží převzal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a europoslankyně Michaela Šojdrová.


V rámci projektu bude oceněna občanská a politická angažovanost členek KDU-ČSL ve městech či obcích, kde žijí, pracují a odhodlaně působí ve prospěch svého regionu. Dalším neméně důležitým cílem je zviditelnění těchto žen a jejich úsilí i práce. Navrženy mohou být ženy, které byly zvoleny na kandidátce KDU-ČSL v komunálních nebo krajských volbách. Ženy, které projevily odhodlání, odvahu a nadšení pro dobrou věc. Ženy, jejichž počiny mají konkrétní výstupy - ať už ve změnách rozhodnutí místních zastupitelstev nebo v přijetí konkrétních opatřeních s dopadem na celkové směřování politiky obce nebo regionu.
Nominaci žen, které splňují dané podmínky, mohou provést místní organizace v každém kraji, popřípadě místní nebo krajské organizace Sdružení žen, a to do rukou příslušného krajského tajemníka KDU-ČSL. Podmínkou přijetí nominace je vyplněný nominační list včetně fotografie. Ukončení nominací je 31. 5. 2018.

Nominační list naleznete ZDE
Propozice naleznete ZDE
Oblasti nominací jsou ZDE