KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a místopředsedkyně senátu Jitka Seitlová se setkali s izraelským
Zpět

Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a místopředsedkyně senátu Jitka Seitlová se setkali s izraelským prezidentem

Přidáno 12. 7. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Včera proběhlo setkání českých politických představitelů s prezidentem Izraele Isaacem Herzogem. Nechyběl zde ani lidovecký místopředseda Poslanecké sněmovny ČR a také předseda Meziparlamentní poslanecké skupiny ČR - Izrael Jan Bartošek a místopředsedkyně Senátu ČR Jitka Seitlová. Setkání proběhlo v přátelské atmosféře a představitelé zde probírali možnosti mezistátní spolupráce do budoucna.   

„Troufnu si tvrdit, že Česko má světě jen málo opravdovějších přátel, než je izraelský prezident Isaac Herzog. Bylo mi ctí se s ním včera dvakrát vidět na jednání nejvyšších představitelů České republiky a Státu Izrael. V oblasti technologií, bezpečnosti, životního prostředí i mezinárodních vztahů máme spoustu prostoru ke spolupráci. A dobrá vůle z obou stran nechybí a to je naprosto zásadní! Jako předseda Meziparlamentní poslanecké skupiny ČR - Izrael z toho mám samozřejmě velkou radost, protože tato spolupráce dává smysl,“ řekl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. 

Včera jsem měla příležitost se setkat s prezidentem Státu Izrael panem Isaacem Herzogem. Jednání bylo velmi přátelské, obě země vychází z dlouhodobé významné podpory Státu Izraele v historii, ale debata se vedla hlavně o naší budoucí vzájemné pomoci. Izrael je zejména partnerem v rozvíjení vyspělých technologií, spolupráce se tak může soustředit například na výměnu ve vědecké a odborné sféře, uvedla místopředsedkyně senátu Jitka Seitlová (KDU-ČSL).