KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Ze starého objektu vzniklo na hradě Hukvaldy atraktivní návštěvnické centrum
Zpět

Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Ze starého objektu vzniklo na hradě Hukvaldy atraktivní návštěvnické centrum

Přidáno 28. 5. 2024
Ilustrační foto
Deník Metro

Na hradě Hukvaldy vzniklo nové návštěvnické centrum. Projekt přestavby staršího objektu z 80. let minulého století financoval Moravskoslezský kraj. O výstavbě se vyjádřil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu Lukáš Curylo (KDU-ČSL), do jehož gesce projekt spadá.

Centrum vzniklo v prostorách staršího, dosud nevyužívaného objektu. „Konečně se podařilo najít využití staršího nevzhledného objektu. Stalo se z něj atraktivní místo, kde návštěvníci hradu najdou komfortní zázemí. Uvnitř objektu jsou k dispozici prostory pro konání výstav, přednášek nebo třeba komorních koncertů," uvedl náměstek hejtmana pro kulturu Lukáš Curylo.

Do objektu je zajištěn bezbariérový přístup. „I když se jedná o moderní novostavbu, nenarušuje historický ráz areálu. Objekt je zapuštěný ve sníženém severozápadním bastionu, který je oproti přístupové hradní cestě níže asi o 2,5 metru. Je ohraničený původní hradbou a baštou, od cesty jej dělí nová kamenná zeď. Díky novému schodišti si návštěvníci hradu budou moci vychutnat další pohledy do hukvaldské obory a jejího okolí,“ přiblížil podobu objektu Curylo. „Hrad Hukvaldy patří k největším hradním komplexům v České republice a spolu s oborou je úžasným místem pro celodenní výlet. Jeho návštěvníkům se snažíme nabízet stále něco nového, ne nadarmo patří mezi nejnavštěvovanější místa v celém Moravskoslezském kraji,“ doplnil.

Více zde