KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Vítězem olympiády v mediální gramotnosti se stal tým z pražského Arcibiskups
Zpět

Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Vítězem olympiády v mediální gramotnosti se stal tým z pražského Arcibiskupského gymnázia

Přidáno 10. 4. 2024
Ilustrační foto
Učitelské noviny
Tým z Arcibiskupského gymnázia v Praze zvítězil ve druhém ročníku Mediální olympiády pro středoškoláky. Mediální gramotnost podporuje i náměstek moravskoslezského hejtmana Lukáš Curylo. Soutěž, jejíž pořadatelem byla Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě a Akademie ČTK, završila olympiádu závěrečným kolem s účastí čtrnácti tříčlenných týmů.

Finále Mediální olympiády, konané v Ostravě, ovládl tým z pražského Arcibiskupského gymnázia Jedničky a Nuli, kteří zvítězili v konkurenci dalších 13 týmů. Soutěže se zúčastnilo 713 týmů středoškoláků z 258 škol a zapojilo se 315 pedagogů. Do finále postoupil jeden tým z každého kraje.

Mediální olympiáda se konala podruhé, avšak poprvé s celorepublikovým dosahem. „Mediální gramotnost je dnes důležitější než v minulosti. A to i s ohledem na umělou inteligenci. Mediální gramotnost musíte předávat i dál svým spolužákům, rodičům a prarodičům,“ sdělil náměstek moravskoslezského hejtmana Lukáš Curylo.