KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Není nám lhostejný osud těch, kteří každodenně zakoušejí hrůzy války
Zpět

Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Není nám lhostejný osud těch, kteří každodenně zakoušejí hrůzy války

Přidáno 27. 2. 2024
Ilustrační foto
Katolický týdeník

Charita Česká republika pomáhá Ukrajině přes dvacet let, od února 2022 své aktivity znásobila. Poskytuje válečným uprchlíkům kurzy češtiny a zajišťuje bydlení. Ředitelem Charity je Lukáš Curylo (KDU-ČSL), který potvrzuje, že lidovcům nejsou útrapy těch, kteří již druhým rokem čelí hrůzné válce, lhostejné.

V reakci na vypuknutí války v roce 2022 vyhlásila Charita ČR veřejnou sbírku, ze které financovala humanitární pomoc posílanou na Ukrajinu, ale i pomoc pro zvládnutí situace uprchlíků v Česku a v Moldavsku.

„Druhé smutné výročí ruské invaze na Ukrajinu nás nadále vybízí, abychom nepřestávali v pomoci lidem zasaženým válkou. Není nám lhostejný život těch, kteří každodenně zakoušejí hrůzy jejích dopadů,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity ČR.

Přímo na Ukrajině se Charita zaměřuje především na podporu lidí, kteří zůstali v zemi, ale museli uprchnout ze svého domova. Jde předně o zajištění důstojného bydlení v nově vystavovaných modulárních domcích a rekonstrukci hromadných ubytovacích center. Lidem zasaženým válkou zajistila Charita také psychologickou péči a potřebnou humanitární pomoc, aby se zlepšily jejich životní podmínky. 

Více zde.