KDU.breadcrumbs.homeAktuality Různé Lidovecké hovory - Místostarosta Domažlic Stanislav Antoš: Důležité je naslouchat lidem
Zpět

Lidovecké hovory - Místostarosta Domažlic Stanislav Antoš: Důležité je naslouchat lidem

Přidáno 24. 8. 2022
Ilustrační foto

Náš 1. místostarosta Domažlic Stanislav Antoš není v politice žádný nováček. V komunální politice působil již jako kooptovaný člen za Občanské fórum. Práce pro občany Domažlic je mu blízká, jen za poslední roky se podařilo například rekonstruovat plavecký bazén či postavit novou mateřskou školu.

Co je pro Domažlice charakteristické?
Jistá uzavřenost a hrdost zdejších obyvatel na svoji kulatou věž a dění kolem ní. Pro pozorovatele zvenku to budou Chodské slavnosti-Vavřinecká pouť, památková rezervace, krásná příroda v okolí a dobré domažlické pivo. 

Co se vám povedlo za uplynulé volební období? Jak se vám daří město rozvíjet?
Především se nám podařilo dokončit rekonstrukci plaveckého bazénu, Kulturního centra pivovar Domažlice, které vyhrálo cenu stavba roku Plzeňského kraje a získalo cenu ministryně pro místní rozvoj, postavit novou mateřskou školu, zrekonstruovat obě základní školy, zrekonstruovat fotbalové hřiště, strážnici, vybudovat nový park a další opravit, protipovodňové hráze atd. 

Jaké problémy vaše město trápí?
Stejné, jako ostatní, tedy vysoká dopravní zátěž a odliv mladých kvalifikovaných lidí do velkých měst. 

Máte dost míst na školách a školkách?
Díky otevření nové školky máme dostatek míst v mateřských školách a vybudováním půdní vestavby na základní škole se podařilo vyřešit problém s nedostatkem tříd v jedná základní ško234642071_1700937866771500_2771401759525358589_n.jpgle. Samozřejmě, pokud by měl nastal úplný komfort, tedy aby například v třídách pro družiny dopoledne neprobíhala výuka, tak by jisté rozšíření bylo potřeba v obou základních školách. 

Kandidujete letos znovu? Pokud ano, jaké budou hlavní priority na další volební období?
Kandiduji pořád. Pouze poprvé jsem nekandidoval, jelikož to šlo "samo". Byl jsem na necelého půl roku kooptován za Občanské fórum do Městského národního výboru na základě zákona České národní rady o obměně třetiny volených sborů. Především to je výstavba přestupních uzlů, rekonstrukce komunikací, oprava historické budovy radnice, rekonstrukce parků a další. 

Co jsou pro vás lidovecké hodnoty?
Názorový konzervatizmus a sociální citlivost. 

277513105_10160001498874171_8925880244718687119_n.jpg

Co je podle vás pro komunálního politika nejdůležitější vlastnost?
Naslouchat lidem, snažit se jim pomáhat řešit problémy a nebrat si jejich starosti za vlastní, protože to by člověk dlouho nevydržel. 

Jak trávíte volný čas a co vám dává sílu do další práce?
Snažím se sportovat, chodím do posilovny, trochu běhám, zkrátka pohybuji se přiměřeně, co mi chátrající tělo dovolí. 

Profil Stanislava Antoše

Jsem vyučený spojař, až později jsem si dodělal střední ekonomické vzdělání a vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na FF ZČU Plzeň. Na vysokoškolské studium stále rád vzpomínám. Zajímá mě historie, politika a vše, co s utvářením člověka souvisí - sociologie, psychologie, teologie a další humanitní obory. Jsem ženatý a mám dospělého syna, který studuje vysokou školu.