KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé KDU-ČSL, TOP 09 a Tábor 2020 vytvoří koalici pro volby v Jihočeském kraji
Zpět

KDU-ČSL, TOP 09 a Tábor 2020 vytvoří koalici pro volby v Jihočeském kraji

Přidáno 4. 4. 2024
Ilustrační foto

Společně pro jižní Čechy. Takový bude název koalice, kterou představili zástupci KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí Tábor 2020 ve středu 3. dubna. Jejich zástupci Šimon Heller (KDU-ČSL), Pavel Klíma (TOP 09), a Jiří Fišer (Tábor 2020) uvedli, že chtějí pokračovat v dosavadní spolupráci, která dobře funguje. V kavárně Aux café táborské Střelnice podepsali koaliční smlouvu.

Pod názvem Společně pro jižní Čechy kandidovaly před čtyřmi lety TOP 09 a KDU-ČSL. Poslanec a krajský zastupitel Šimon Heller zdůraznil, že na kandidátce je i řada nezávislých osobností. „Jednou z priorit musí být podpora venkova. A měly by se podpořit také výstavby bytů. Bude vypsán dotační program ministerstva pro místní rozvoj a na ten bychom mohli navázat. V Českých Budějovicích už je odsouhlasena výstavba 600 bytů a řešíme financování. Kraj může dát obcím finance nebo podporovat úvěry," řekl Heller.

„S Jihočeským krajem to myslíme vážně. Práce pro kraj je pro nás závazkem. Osvědčené partnerství, průnik hodnot, ale i jasné a konkrétní výsledky dosavadní spolupráce. To jsou hlavní důvody pokračování spolupráce TOP 09, KDU-ČSL a hnutí Tábor 2020 v krajských volbách v Jihočeském kraji na podzim letošního roku. Díky tomu umíme zajistit peníze pro školy a vzdělávací instituce, stavět startovací byty pro mladé rodiny, rozvíjet dopravní infrastrukturu, pečovat o krajinu, budovat “chytrá města”, rozvíjet zdravotnictví, ale také se postarat o ty, které v životě neměli takové štěstí," vysvětlil 1. místopředseda KDU-ČSL a místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Bartošek.  

Vše o krajských volbách najdete na webu www.spolecneprojiznicechy.cz.

Kandidátka:
1. Pavel Klíma (TOP 09)
2. Šimon Heller (KDU-ČSL)
3. Jiří Fišer (Tábor 2020)
4. Robert Huneš (KDU-ČSL)
5. Tomáš Bouzek (TOP 09)
6. Jan Bartošek (KDU-ČSL)
7. Štěpán Ondřich (nezávislý za TOP 09)
8. Pavel Koc (nezávislý za KDU-ČSL)
9. Petra Trambová (TOP 09)
10. Štěpán Pavlík (Tábor 2020)