KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé KDU-ČSL a opoziční strany vyzvaly Andreje Babiše k rezignaci
Zpět

KDU-ČSL a opoziční strany vyzvaly Andreje Babiše k rezignaci

Přidáno 13. 11. 2018
Ilustrační foto
tisková zpráva

KDU-ČSL se v úterý 13. listopadu na společném jednání se zástupci opozičních stran (ODS, České pirátské strany, SPD, TOP 09 a STAN) shodla na společném postupu v kauze Andreje Babiše. Poslanci jej vyzvali k rezignaci na post předsedy vlády, dále navrhli vyslovit nedůvěru celé vládě.

„Jde o kolosální střet zájmů. Nikdo z nás netvrdí, že pan Babiš, nebo jeho syn, je vinen. My nerozhodujeme o vině, my chceme zajistit pravidla hry, dodržování právního řádu a právního systému. Chceme zajistit, aby to vyšetřování probíhalo nestranně,“ vysvětlil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Poslaneckou iniciativu později popořili i předsedové senátorských klubů KDU-ČSL a nezávislých, ODS, Starostů a nezávislých a Klubu pro liberální demokracii – Senátor 21.
 
Zástupci opozičních stran ODS, České pirátské strany, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN se na společném jednání shodli na následujícím stanovisku ke kauze Babiš:
 
1. Vyzýváme Andreje Babiše, aby opustil funkci premiéra, a to alespoň do té doby, než dojde k dokončení vyšetřování kauzy Čapího hnízda.
 
2. Podáváme návrh na vyslovení nedůvěry vládě hnutí ANO, ČSSD a KSČM.
 
3. Vyzýváme všechny poslance vládních stran, aby nepodporovali člověka obviněného z dotačního podvodu a podezřelého z maření vyšetřování na pozici předsedy vlády.
 
4. Považujeme podezření premiéra Andreje Babiše z možného maření policejního vyšetřování kauzy Čapí hnízdo za neakceptovatelné.

kategorie Tiskové zprávy