KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Postoje místních ke stavbě zařízení pro mentálně znevýhodněné si velmi váží
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Postoje místních ke stavbě zařízení pro mentálně znevýhodněné si velmi vážím

Přidáno 20. 2. 2024
Ilustrační foto
REGION OPAVSKO

Čtyřem lidem s mentálním znevýhodněním, kteří jsou klienty Charity Opava, se v březnu splní velký sen. Nastěhují se do vlastního bytu v nově postaveném domě na Okružní ulici ve Vlaštovičkách-Jarkovicích. Jako velmi dobrý krok to vnímá i lidovecký náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil. 

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil ve svém pozdravu mimo jiné pochválil vstřícnost starosty Vlaštoviček Reného Holuši i obyvatel Vlaštoviček. „Ne všude se stavba podobných zařízení setkává s pochopením veřejnosti, proto si místních za tento postoj velmi vážím,“ vyzdvihl Navrátil.

Čtyři individuální byty jsou umístěny v přízemním bezbariérovém objektu a každý má soukromý vstup. Součástí každého z nich je zádveří, obytná místnost se vstupem na terasu směrem do zahrady, ložnice a sociální zařízení. Nechybí kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči či koupelna s pračkou a sušičkou. To vše bude sloužit lidem s mentálním znevýhodněním, kteří potřebují k samostatnému životu podporu sociální služby. Tu jim budou zajišťovat pracovníci Domu svatých Cyrila a Metoděje. S jejich pomocí by si měli noví obyvatelé umět vést vlastní domácnost, uvařit si jídlo, vyprat a vyžehlit si oblečení a podobně. Pro každého z nich to bude znamenat zásadní vykročení od pobytu v sociálním zařízení k vlastnímu samostatnému životu.

Více zde