KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Moravskoslezský kraj dá 3 miliony na zaměstnávání handicapovaných
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Moravskoslezský kraj dá 3 miliony na zaměstnávání handicapovaných

Přidáno 23. 2. 2024
Ilustrační foto
polar.cz

Lidé se zdravotním postižením, sociálním nebo kulturním znevýhodněním mívají potíže najít si práci. Zaměstnání jim nejčastěji nabízejí sociální podniky. Právě jim je určen dotační program, který vyhlásili krajští radní. Cílem programu na podporu sociálního podnikání, který Moravskoslezský kraj vyhlašuje už pátým rokem, je kromě pomoci potřebným také rozvoj regionu z hlediska sociální soudržnosti a podpora aktivních podnikatelů, kteří svému podnikání dávají sociální přesah.

"Sociální podniky nabízejí skvělé řešení těm, kteří kvůli svému handicapu nemohou najít práci. Sociální podnikání právě s těmito lidmi počítá jako s plnohodnotnými partnery či pracovníky. Podniky zaměstnávající osoby s postižením nebo jiným znevýhodněním jsou pro naši společnost velmi důležité. Samozřejmě musí být úspěšné, musí profitovat, ale část svých zisků investují právě do rozvoje firmy a vytváření podmínek vhodných pro sociální podnikání,“ řekl náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast Jiří Navrátil (KDU-ČSL). 
 
"Žádosti do tohoto dotačního programu je možné podávat od 25. do 29. března 2024. Jsem rád za dlouhodobou podporu, který společensky odpovědným firmám Moravskoslezský kraj nabízí a věřím, že bude smysluplně využitá,“ dodal Navrátil. 
 
Více zde.