KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jiří Horák (KDU-ČSL): V Bučovicích modernizujeme dětské a sportovní hřiště
Zpět

Jiří Horák (KDU-ČSL): V Bučovicích modernizujeme dětské a sportovní hřiště

Přidáno 24. 4. 2024
Ilustrační foto
Bučovické noviny

V Bučovicích na sídlišti Na Padělcích probíhá modernizace sportovního a dětského hřiště. Starosta Bučovic Jiří Horák (KDU-ČSL) informoval, že hlavní hřiště získá nový povrch a vybavení pro míčové hry do začátku prázdnin, zatímco vedlejší hřiště pro menší děti s novými atrakcemi bude hotové do konce května.

Obyvatelé Bučovic na sídlišti Na Padělcích dosud využívali staré hřiště. Minulý týden zde zahájili modernizaci, čímž hřiště získá nový umělý pryžový povrch tartanového typu. Očekává se, že bude hotovo nejpozději do začátku letních prázdnin. Celková cena modernizace dosahuje přibližně 1,25 milionu korun. „Hřiště bude vhodné pro basketbal, nohejbal, volejbal, malou kopanou a jiné míčové hry. Budou na něm vyznačené lajny a samozřejmě instalovány basketbalové koše, branky a pouzdro na sloupky k uchycení sítí. Hřiště bude oploceno a opatřeno dřevěnými mantinely,“ sdělil starosta Bučovic Jiří Horák.

Na Padělcích začala v uplynulých dnech také obnova vedlejšího hřiště určeného pro menší děti. „Menší děti se mohou těšit na novou dřevěnou prolézačku s lany, skluzavku a dvě houpačky. Dále pak na lanovou pyramidu, vahadlovou houpačku i tunelovou průlezku,“ popsal nové dětské hřiště Horák. Obnova dětského hřiště vyjde na 340 tisíc korun, přičemž hřiště bude dokončené do konce května.

Více zde.