KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jednání ohledně neschopnosti prezidenta Miloše Zemana pokračuje
Zpět

Jednání ohledně neschopnosti prezidenta Miloše Zemana pokračuje

Přidáno 9. 6. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Usnesením k vyslovení neschopnosti Miloše Zemana vykonávat úřad prezidenta republiky se budou zabývat další orgány Senátu.

Postup ohledně usnesení č. 66 Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost ze dne 2. června 2021 k vyslovení neschopnosti Miloše Zemana vykonávat úřad prezidenta republiky projednal Organizační výbor Senátu, který je složený ze zástupců všech senátorských klubů, na svém zasedání 8. června. O projednání a stanovisko výbor požádal další dva orgány Senátu, konkrétně Ústavně-právní výbor a Stálou komisi pro Ústavu ČR a parlamentní procedury. Lhůtu pro projednání stanovil Organizační výbor do 29. června do 13 hodin.

„Zjištění výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost jsou podle mého názoru poměrně hodně závažná. Myslím si, že je dobře, že se tím budeme i dál zabývat ve výborech a komisích, a až potom k tomu dáme závěr. Jsou to velmi významné věci, o kterých je potřeba mluvit, aby si lidé uvědomili, jak je dnes prezidentský úřad veden," uvedla senátorka a první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.
 

Foto: Senát PČR