KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Senátní obvod Blansko z ptačí perspektivy
Zpět

Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Senátní obvod Blansko z ptačí perspektivy

Přidáno 1. 3. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Každý senátor má možnost jednou za rok podpořit regionální aktéry uspořádáním výstavy v prostorách Senátu. Vernisáž výstavy s názvem „Modré z nebe“ proběhla 28. února v Chodbě místopředsedů pod záštitou senátorky Jaromíry Vítkové.

„Dlouhodobě spolupracuji s Městským kulturním střediskem v Adamově, s jeho ředitelkou Jitkou Králíčkovou se znám velmi dlouho a v Adamově jsem navštívila nespočet akcí. Na poslední výstavě Modré z nebe mě napadla myšlenka vystavit tyto krásné fotografie v Senátu,“ sděluje senátorka Vítková, místopředsedkyně Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.
 
Výstava je věnována přírodním krásám a kulturním památkám senátního obvodu Blansko. Ty vyfotografoval Pavel Lazárek, duchovní farnosti Adamov, společně s Petrem Buchtou. Všechny snímky jsou pořízeny při letech v rogalu. Krajina, poutní kostely, zámky, hrady, příroda, to vše můžeme spatřit na snímcích z ptačí perspektivy a v různých ročních obdobích. Autoři se totiž řadu let věnují létání na motorovém paraglidovém křídle a rogalu. Vernisáž výstavy zahájila senátorka Jaromíra Vítková, Pavel Lazárek i Petr Buchta se podělili o zážitky z létání v rogalu. Operní pěvkyně Miroslava Časarová doplnila vernisáž krásným zpěvem.
 
„Fotografie této výstavy jsou opravdu dechberoucí, záběry z nebe nám ukazují naši krajinu z perspektivy, kterou často nevidíme. Naskytne se nám jiný pohled na památky či krajinu, kterou velmi dobře známe a překvapí nás,“ zakončuje senátorka Vítková.