KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jan Tourek (KDU-ČSL): Kraj Vysočina navýší příspěvek pro potravinovou banku
Zpět

Jan Tourek (KDU-ČSL): Kraj Vysočina navýší příspěvek pro potravinovou banku

Přidáno 9. 4. 2024
Ilustrační foto
Region Třebíčsko.cz

V loňském roce podpořila Potravinová banka Vysočina více než deset tisíc lidí v tísni, z toho přibližně 450 rodinám pomáhala opakovaně. Potravinové balíčky distribuuje prostřednictvím odběratelské sítě dvaašedesáti neziskových a spolupracujících organizací, zejména obecních úřadů, které jsou s potřebnými v kontaktu. Bližší informace o tom podal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek (KDU-ČSL). 

Na činnost organizace každoročně přispívá kromě ministerstva zemědělství také Kraj Vysočina. „V uplynulém roce se banka nově zapojila do projektu Výdejny potravinových bank v ČR, spolufinancovaného Evropskou unií. Po dohodě s městy a obcemi rozváží balíčky do prozatím dvanácti mobilních výdejen tam, kde je v kraji sociální pomoc hůře dostupná,“ informoval radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek (KDU-ČSL) s tím, že i v souvislosti s rostoucími náklady se pro letošní rok zvýší také krajský příspěvek.

Vloni kraj bance ze svého rozpočtu vyčlenil 300 tisíc, letos to bude o padesát tisíc korun více. „Důvodem navýšení je rozvoj činností banky a také větší počty podpořených osob. S tím souvisí i rostoucí náklady spojené zejména s provozem výdejen a rozvozem čerstvých balíčků,“ uvedl Jan Tourek. K potřebným na Vysočině se za minulý rok dostalo celkem 661 tun potravin. Kraj Vysočina potravinovou banku podpoří také prostřednictvím omyvatelných distribučních tašek, ve kterých lidé v nouzi potraviny dostávají. Pořídí jich 2500 kusů za téměř 95 tisíc korun.

Více zde