KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jan Grolich (KDU-ČSL): V Brně vznikne nové zázemí pro záchranáře
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): V Brně vznikne nové zázemí pro záchranáře

Přidáno 15. 2. 2024
Ilustrační foto
Zdravotnický deník

Jihomoravští zdravotničtí záchranáři budou mít v Brně nové technické zázemí a základnu letecké služby. Radní kraje dnes schválili zahájení zadávacího řízení na veřejné zakázky, jejichž hodnota přesáhne 413 milionů korun. Oba projekty záchranářům přinesou nejen moderní infrastrukturu, ale především patřičné zázemí a vybavení, které bude podporovat rychlé a efektivní zásahy v případě nouze. V tiskové zprávě to dnes uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

Nové energeticky úsporné technické zázemí a parkovací stání záchranářů bude využívat fotovoltaické panely. „Přijde na 261 milionů korun a mělo by být dokončené v červnu 2027. Základna letecké záchranné služby poblíž brněnského letiště přinese mimo jiné nový heliport i hangár pro vrtulníky. Bude stát 152 milionů a sloužit by mohla od října 2026,“ řekl Grolich.

Objekt bude stát v Bohunicích a tvořit ho budou tři nadzemní podlaží a parkovací stání pro záložní vozidla. Pomocí fotovoltaiky na nové budově budou zásobovány i sousední budovy, mezi které patří vzdělávací a výcvikové středisko záchranářů. Objektu nebude chybět ani administrativní a technické zázemí.

Více zde.