KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Jak na úsporné bydlení
Zpět

Jak na úsporné bydlení

Přidáno 5. 5. 2022
Ilustrační foto
článek

Senátorka Jaromíra Vítková společně se Státním fondem životního prostředí uspořádala seminář „Jak na úsporné bydlení aneb dotace pro majitele rodinných a bytových domů z programu Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací“. 

Nyní ceny energií stoupají, postupně dochází k energetické transformaci a dotační prostředky mohou pomoci výrazně ušetřit finance. „I vzhledem k těmto okolnostem jsem se propojila s odborníky Státního fondu životního prostředí, aby představili nové dotační tituly,“ sdělila Vítková.

Lektorem na semináři Dušan Martoch, projektový manažer Oddělení Jihovýchod SFŽP, vysvětlil a popsal, jak získat dotace na zateplování, fotovoltaiku, kotle na biomasu či tepelná čerpadla nebo program dešťovka. Nejvíce jsou nyní preferovány žádosti na výměnu hlavních zdrojů tepla a vytápění a na fotovoltaiku. Pan Martoch představil hlavní podmínky čerpání dotací a možnosti kombinace jednotlivých záměrů dotací. Na závěr proběhla diskuze a odpovídání na konkrétní dotazy občanů, kterých přišlo víc jak třicet.