KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): Základní škola pro děti s autismem zaručí kvalitní vzdělání a pomůže s jej
Zpět

Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): Základní škola pro děti s autismem zaručí kvalitní vzdělání a pomůže s jejich sociálním rozvojem

Přidáno 19. 3. 2024
Ilustrační foto
Šumpersko.NET

Děti s poruchou autistického spektra mohou od letošního září navštěvovat speciální základní školu, úplně první v kraji. Speciální základní škola sídlící ve Šternberku na adrese Olomoucká 76 vytvořila odloučené pracoviště v Olomouci na Bělidlech v ulici Táboritů. Ke vzniku první základní školy pro děti s autismem v Olomouckém kraji se vyjádřil také Ivo Slavotínek (KDU-ČSL), náměstek hejtmana pro sociální oblast. 

Základní škola cílí na žáky s těžkou formou autismu, kteří nemohou být vzdělávání v rámci inkluze na základních školách. Na vybavení a úpravu vnitřních prostor školy přispěl kraj částkou tři milióny korun. Kromě tříd základní školy se bude otevírat i přípravný stupeň pro předškolní děti, které v daném školním roce dosáhnout pěti let. Nové specializované třídy budou přizpůsobeny individuálním vzdělávacím potřebám a schopnostem každého žáka.

„V nové škole dostanou děti nejen kvalitní vzdělání, ale zároveň se budou moci rozvíjet i sociálně, a to v příjemném a bezpečném prostředí,“ řekl lidovecký náměstek hejtmana pro sociální oblast Ivo Slavotínek.

Více zde.