KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Různé Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): Pomáháme odborným poradcům lépe pomáhat
Zpět

Ivo Slavotínek (KDU-ČSL): Pomáháme odborným poradcům lépe pomáhat

Přidáno 6. 2. 2024
Ilustrační foto
Olomoucký kraj

Olomoucký kraj v lednu, kdy se pravidelně otevírá většina dotačních programů, nabídl zcela novou možnost podpory. O peníze na dluhové poradenství však nežádaly fyzické osoby, obce či příspěvkové organizace, ale poskytovatelé sociálních služeb, kteří se zaměřují na odborné sociální poradenství a terénní programy, kteří se věnují právě i problematice dluhového poradenství.

„Podporu dluhovému poradenství nám dlouhodobě doporučovala Agentura pro sociální začleňování. Poradny nebyly schopné hradit některé expertní, především právní, služby důležité pro úspěšné vyřízení oddlužení. Pomáháme tak odborným poradcům lépe pomáhat. Tak, aby se dlužníci zbavili staré zátěže a vraceli se na trh legální práce a přestali zatěžovat sociální systém. Na tom vydělají všichni,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální oblast Ivo Slavotínek (KDU-ČSL).
 
Poskytovatelé služeb dluhového poradenství mohou finance využít na provoz své činnosti a její propagaci, na vybavení prostor, odbornou podporu zaměstnavatelů nebo financování dalších potřebných výdajů.
 
Více zde.